HORÁČKOVI
dnes je stránka aktualizována 6.6.2007

 
 
Úvod

 

atomové elektrárny jsou důležitým zdrojem elektrické energie

V Německu máme několik přátel, se kterými se často navštěvujeme. Naše cesta v červenci 2006 vedla do Berlína. Do Berlína jsem jezdila dříve služebně a několikrát nás hostili naší přátelé. Naše největší berlínské překvapení bylo krátce po sjednocení Německa po roce 1989. Tehdy jsme plni nadšení chtěli poznat bývalý západní Berlín a zjistili jsme, že většinu památek jsme prohlédli již dříve ve východní části. Velice nás ale zaujal mimo jiné olympijský stadion, museum Madam Tuseau, nádherná botanická zahrada vhodná k relaxaci a pěkně řešená zoologická zahrada s mnoha zvířaty na poměrně malém prostoru.
K zoologické zahradě se váže jedna příhoda. Ještě v hlubokém totalismu jsem se bavila se svým tchánem o zoologické zahradě v Berlíně a stále jsme si nerozuměli. Pak jsme pochopili, že tchán mluví o zoologické zahradě před 2. světovou válkou a já mluvím o zoologické zahradě v sovětské zóně vybudované po 2. světové válce.
Při našem pobytu v červenci 2006 jsme kromě jiného navštívili nově zrekonstruovaný olympijský stadion pro mistrovství světa ve fotbale, po letech znovu prohlédli zdvihadlo v Niederfinow, prožili celodenní výlet na lodi po berlínských jezerech a jezdili na kolech, která jsme si s sebou přivezli.